Baśniowe Podróże w Świat Kultur z SZKOŁĄ ANGIELSKIEGO JOKER ŁÓDŹ: Odkrywaj Bajki z Całego Świata

Podróż do Chin: Legenda o Smoczych Żyłach

Rozpoczynamy naszą podróż od odległych Chin. Tam poznajemy legendę o Smoczych Żyłach, które towarzyszą ziemi od tysięcy lat. Zainspirowani tą historią, możemy stworzyć naszą własną wersję, dodając nowe postacie i przygody. Być może nasz bohater wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu lub pomoże smokowi odzyskać swoje magiczne zdolności?

Bajka z Afryki: Opowieść o Słoniku i Małpie Z Afryki przybywa do nas barwna opowieść o Słoniku i Małpie. To historia o nieoczekiwanej przyjaźni między dwoma zwierzętami, które pomimo różnic postanawiają razem pokonać trudności. Wzbogaćmy tę opowieść o nowe przygody, które nasze postaci mogą przeżyć, poznając przy tym słownictwo związane z dzikimi zwierzętami i afrykańską przyrodą.

Europejskie Baśnie: Ogniste Smoki i Magiczne Lasy

W Europie spotykamy się z legendarnymi smokami, które strzegą skarbów i wioszek. Nasza baśń może opowiadać o odważnym rycerzu lub odważnej rycerce, które muszą pokonać ognistego smoka, by ocalić królestwo. Wprowadźmy także elementy magicznych lasów, w których nasz bohater odkryje starożytne tajemnice.

Bajka z Ameryki Łacińskiej: Tajemnica Ukrytego Skarbu

Przemierzając Amerykę Łacińską, możemy wcielić się w rolę poszukiwacza skarbów. Inspirując się tamtejszymi legendami, stwórzmy opowieść o poszukiwaniu ukrytego skarbu zakopanego przez dawnych zdobywców. Tropienie wskazówek, rozwiązywanie zagadek i odkrywanie nowych miejsc to doskonały sposób na wprowadzenie nowego słownictwa.

Podczas tej baśniowej podróży dzieci nie tylko poznają nowe kultury i tradycje, ale też rozwijają umiejętności językowe w kontekście przygód i opowieści. W SZKOLE ANGIELSKIEGO JOKER ŁÓDŹ wierzymy, że opowiadanie i tworzenie historii to doskonały sposób na zanurzenie się w języku angielskim, jednocześnie odkrywając fascynujący świat różnorodnych bajek i baśni.