Podróże Dookoła Świata z SZKOŁĄ ANGIELSKIEGO JOKER ŁÓDŹ: Odkrywaj Fascynujące Kraje Anglojęzyczne

Wielka Brytania: Względem Czasu i Herbaty

Zaczynając naszą podróż, wkraczamy do królestwa Wielkiej Brytanii. Tutaj spotkamy się z tradycją herbaty o piętnastoosobowej godzinie. Warto wiedzieć, że brytyjczycy cenią sobie też punktualność. Oprócz tego, odwiedzamy Londyn, stolicę, w której spotkamy słynnego Big Bena, kolorowe taksówki i Pałac Buckingham. Ciekawostka: w Londynie znajduje się też wiele muzeów, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o historii i kulturze.

USA: Wolność i Hamburger

Nasza wirtualna podróż przenosi nas na kontynent amerykański. W Stanach Zjednoczonych spotykamy się z hasłem "Wolność, Równość, Braterstwo". To kraj, który słynie z różnorodności kulturowej i potężnych miast jak Nowy Jork czy Los Angeles. Symbole takie jak Statua Wolności i Biały Dom są symbolemi amerykańskiej historii. Nie zapomnijmy też o kultowej potrawie – hamburgery!

Australia: Kraina Kangurow i Opera

Wpływając na fale Oceanu Spokojnego, trafiamy do fascynującej Australii. Kraj ten słynie z unikalnej fauny, w tym kultowego kangurowa. Wielka Wyspa Koralowa przyciąga nurków z całego świata. Nie można też pominąć Sydney, gdzie znajduje się Opera w kształcie żagla, zaprojektowana przez duńskiego architekta Jørna Utzona.

Kanada: Lodowe Przygody i Syrop Klonowy

Na północny zachód od Stanów Zjednoczonych leży Kanada. To kraj, który słynie z malowniczych krajobrazów, takich jak Góry Skaliste i Jezioro Moraine. Warto odwiedzić Niagara Falls, jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Kanada jest również znana z produkcji syropu klonowego, który jest popularnym dodatkiem do śniadania.

Podróżując przez te fascynujące kraje anglojęzyczne, możemy odkryć różnorodność kulturową, piękne miejsca i ciekawe tradycje. W SZKOLE ANGIELSKIEGO JOKER ŁÓDŹ wierzymy, że poznanie języka i kultury idzie w parze, dlatego zachęcamy dzieci do wirtualnych podróży i otwierania drzwi do wielkiego świata języka angielskiego.